Knygos

Anglų kalbos žodynas „Anglų kalbos žodynas“ (Alma littera, 2022)

Moteris ir jos vyras iškeliauja iš Sidnėjaus į Broken Hilį, vildamiesi, kad kelionė gali pataisyti viską – net tai, kas nepataisomai broken. Tačiau tai, kas jų laukia, yra kur kas daugiau nei tik fizinė kelionė per Australijos žemę – pirmiausia tai kelionė per fragmentais išnyrančią, prisiminimais blykstelinčią praeitį; per neišverčiamas migracijos ir gyvenimo svetur patirtis; per bendros kalbos ir bendrų namų paieškas; per savo ir kito atmintį.

Šis romanas – tai bandymas išversti neišverčiamus žodžius, susikurti savo žodyną, grįžti namo iš žemyno uždarytomis sienomis. Tai meditatyvus, poetiškas, asmeniškas, o drauge drąsus, aštrus ir tiesus pasakojimas apie tai, ką reiškia būti žmogumi – moterimi, partnere, drauge – šiuolaikiniame pasaulyje, kur vienu metu egzistuoja vidinės bei išorinės sienos ir kartu gebame gyventi taip, lyg jų nebūtų.

Kad mane pamatytum

„Kad mane pamatytum“ (Alma littera, 2020)

Keturiolikmetė Gilė apie pabaigas žino viską. Ir apie pasaulio pabaigą, kuri turėtų įvykti jau netrukus, 1999-ųjų gruodžio 31-osios vidurnaktį. Ir apie šeimos pabaigą, kai tėtis palikęs namus išeina pas savo studentę. Ir apie draugystės pabaigą, kai su geriausia drauge tenka varžytis dėl trokštamo vaidmens spektaklyje. Bet Gilė negali nutuokti, kuo pasibaigs mamos ryšys su vyru, pramintu Kurmiu, ir kas laukia prasidėjus 2000-iesiems…

Tai istorija apie dideles ir mažas pabaigas, apie saulės užtemimus ir laipiojimus pro langą, apie teatrą, šeimos dramą ir truputį – apie meilę.

„Kad mane pamatytum“ nominuota Metų knygos rinkimuose (2020 m.) ir atrinkta į geriausių Lietuvos knygų vaikams ir paaugliams 2019-2020 m. Lietuvos IBBY skyriaus katalogą.

Knygos recenzija – Renata Šerelytė

Knygos recenzija – Viktorija Ivanova

„Tylos istorija“ (Alma littera, 2017)

tylos-istorijaBaigiantis Pirmajam pasauliniam karui jauna mergina iš visų pamiršto Sniegų kaimo sutinka paslaptingą keleivį. Ją užburia skirtingų spalvų akys… Taip prasideda pasakojimas apie vienos šeimos keturių kartų moterų gyvenimą, nukeliantis į dvidešimtojo amžiaus pradžios Lietuvą, tarpukarį, skausmingus pokario laikus, sovietmečio skurdą ir pirmąjį nepriklausomybės dešimtmetį.

Tai dramatiška keturių kartų moterų gyvenimo, meilės, laukimo ir skausmo kronika. Per visą šimtmetį nusidriekęs pasakojimas atskleidžia, kas iš tikro sieja skirtingus moterų likimus, ką jos slepia net nuo artimųjų, kodėl jų meilė tampa pažymėta kalte ir atmiešta krauju, o tyla galiausiai virsta nusikaltimu.

Knygos recenzija – Jūratė Čerškutė

Interviu apie knygą

„Niujorko respublika“ (Alma littera, 2015)

Niujorko respublika

Tais metais visi tik ir kalba apie permainas. Net geriausia Beatričės draugė Margarita grįžta iš Amerikos neįtikėtinai pasikeitusi. Tik Beatričės gyvenime nenusimato nieko įdomaus. Tėvai be perstojo riejasi, močiutė su kaimyne ginčijasi, kuri mirs pirma, o mažesnioji sesutė nė per žingsnį neatstodama sekioja iš paskos. Bet juk kas nors vis tiek turi įvykti! Ir vieną dieną klasėje pasirodo naujokas Oskaras…

Tai pasakojimas apie dvi seseris, du brolius, jų draugus ir skirtingus jų likimus. Apie Vilnių, paukščius, pirmąją meilę ir pirmuosius nepriklausomybės metus. Apie dideles permainas. Ir Niujorko respubliką, apie kurią žino tik Beatričė su Oskaru.

Ši knyga tapo leidyklos Alma Littera 2014 metais skelbto pirmojo Lietuvoje paauglių ir jaunimo literatūros konkurso finalo laimėtoja.

„Niujorko respublika“ nominuota Metų knygos rinkimuose (2015 m.) ir išrinkta į 2015 m. kūrybiškiausių knygų dvyliktuką.

„Raudonosios uolos prakeikimas“ (Alma littera, 2015)

virselis

Palikę paslaptingąjį Kengūrų slėnį, Ilzė, Tonis ir tėtis su teta Ema vyksta prie Raudonosios uolos. Bet ten teta Ema susigundo prisiminimui prisirinkti akmenukų. O to daryti nevalia! Ir tada Ilzės šeimoje viena po kitos pasipila nelaimės. Negi ir pirmasis Ilzės pasimatymas su mokyklos gražuoliu banglentininku Oliveriu pavirs baisiu nusivylimu? Ir argi iš tikro dėl visko kalta tik Raudonoji uola?

„Kengūrų slėnio paslaptis“ (Alma littera, 2014)

Kengūrų slėnio paslaptis

Ilzės gyvenime netrūksta paslapčių ir painių istorijų, kurias narplioti – mėgstamiausias jos užsiėmimas. Tačiau to, kas įvyks kelionės po Australiją metu, negalėjo numatyti net Tijos Marijos šamanas… Ar pavyks Ilzei ir jos bičiuliui Toniui išnešti sveiką kailį? O svarbiausia, ar jiedu sužinos, kokią paslaptį saugo mistiškasis Kengūrų slėnis?

„Mano tėtis ir kiti nesusipratimai“ (Alma littera, 2010)

Mano tėtis ir kiti nesusipratimai

Pagaliau Monika gali pasakyti, kad jos gyvenimas kartais būna visai nieko. Ypač kai draugauji su šauniausiu vaikinu mokykloje! Tačiau paslaptingas dingusio tėčio siuntinys ramybės vis neduoda. O vieną dieną visus paauglės planus sujaukia klasėje pasirodžiusi naujokė…

Tuomet ir prasideda nesusipratimų lydima didžioji Monikos kelionė, kurioje daug kas, tikriau – beveik viskas, apsiverčia aukštyn kojomis. Joje Monika iš naujo atranda savo artimus žmones ir turi pripažinti, kad šiais laikais geri vaikinai, kaip ir geri tėčiai, nesimėto.

Pirmoji Monikos istorijos dalis – knygoje „Viskas apie mano šeimą“. Mano tėtis ir kiti nesusipratimai“ nominuota Metų knygos rinkimuose (2011 m.).

„Viskas apie mano šeimą“

„Viskas apie mano šeimą“ (Alma littera, 2009)

Gyvenimas kartais užknisa.

Ypač kai tavo gyvenamajame plote – pamaiva sesuo, klykiantis broliukas, pernelyg protinga katė ir griežtoji mama su vyru, kurį reikia vadinti tėčiu. Taip atrodo Monikai, dūsaujančiai dėl klasės draugo ir slapta svajojančiai, kad yra įvaikinta. Taip! Juk tuomet atkeliautų tikroji šeima. Viskas būtų kitaip. Ir vieną dieną Monika sulaukia paslaptingo skambučio…

O jei viskas ne taip, kaip atrodo? Ir kas bus paslaptingasis palikimas?

„Viskas apie mano šeimą“ – tai paauglės kelionė ieškant šeimos ir meilės, ieškant atsakymų į jautrius klausimus. Kaip pasakytų mama, tai „pokalbis ne telefonu“.

„Viskas apie mano šeimą“ nominuota Metų knygos rinkimuose (2009 m.).

12 komentarų “Knygos

 1. Sveiki, labai džiaugiuosi, kad Jūsų knygą “Niujorko respublika“ nominavo metų knygos rinkimuose!!! Visa laimė, kad bibliotekininkė man pranešė nominacijas ir užlaikė knygą. Visas keturias ankstesnes skaičiau, labai didelį įspūdį paliko. Ačiū Jums, kad esate ir rašote!

  Patinka

 2. Man taipogi patiko jūsų knyga “ Niujorko respublika“. Gražios ir rimtos siužetinės linijos, herojų jaunatviškos kančios ir jausmai; o svarbiausia – knygos herojų aplinka, itin aplinkos kontekstas: Lietuvai lemtingi Sausio 13 -osios įvykiai bei Nepriklausomybė, Visi herojai bei įvykiai sukasi šiame aplinkos kontekste.
  Gerų kūrybingų sumanymų!

  Patinka

 3. O aš savo dukros vardu noriu pasidžiaugti Kengūrų slėnio paslaptim. Jai labai patiko. Jau užsirezervavo bibliotekoje ir kitas 🙂

  Patinka

 4. Knyga Tylos istorija yra absoliučiai nuostabi. Pasakojimas įtraukia nuo pirmų sakinių. Ką tik užverčiau paskutinį lapą ir net gelia širdį. Ačiū Jums🙂

  Patinka

 5. Kiek liūdnokomis nuotaikomis įvyko mano pažintis su Jumis. Po perskaityto interviu, pati verkdama dėl baisių gaisrų Australijoje ir žuvusių gyvūnų, atkreipiau dėmesį į Jūsų knygas ir panorau jas perskaityti bei supažindinti savo vaikus. Iš bibliotekos parsinešiau kelis kūrinius, bet skaitymą kažko atidėliojau. O be reikalo… Tik ką perskaičiau “Tylos istoriją“. Knyga labai įtraukė ir greit persiskaitė, atradau joje ir savo išgyvenimų. Puikiai perteikta atmosfera, veikėjų jausmai.
  AČIŪ Jums!

  Patinka

 6. Skaičiau pirmą Monikos istorijos dalį “Viskas apie mano šeimą“ ir labai patiko. Norėčiau paklausti ar antroji šios knygos dalis yra “Mano tėtis ir kiti nesusipratimai“?

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s