Iš kur atsirado zelandiečiai?

NZ is aukstaiTęsinys. Pradžią skaitykite čia.

Pasaulyje yra nedaug tautų, kurių kilmę būtų galima paaiškinti vienu sakiniu. Zelandiečiai – viena jų. Juos galima suskirstyti į dvi kategorijas. Vieni atplaukė kanojomis, kitus atplukdė laivai.

Sunkumai prasideda tik tuomet, kai pradedama ieškoti grynakraujo zelandiečio. Tokio, kurio seneliai, proseneliai, proproseneliai ir dar tolimesni protėviai gimė, gyveno ir mirė Naujojoje Zelandijoje. Maoriai tvirtina, kad tai jie, ir yra visiškai teisūs. Tuo tarpu Džimas neabejoja, kad grynakraujis zelandietis – tai jis.

– Esu pats tikriausias zelandietis, kokį tik galėtum sutikti, – užtikrina jis.

Džimas yra penktosios kartos zelandietis. Vaikystėje tėvai jam pasakodavo legendas apie protėvius britus, kurie seniai, labai seniai, pačioje pradžioje, laivais atplaukė užkariauti pasakų krašto.

– O kas buvo pačioje pradžioje? – klausiu Džimo. Jis atsako, kad pradžioje nebuvo nieko.

Pradžioje buvo tik sala, ir ta sala buvo niekieno. Niekam nepriklausė snieguotos kalnų viršūnės ir smaragdinės kalvos, geizeriai ir karštosios versmės. Ugnikalniai – ir tie buvo niekieno. Jie dundėjo ir liūdėjo patys sau, vieniši milžinai ilgo balto debesies karalystėje.

Ramybė truko neilgai. Atsirado smalsuolių, kuriems atrodė, kad žolė kitoje vandenyno pusėje žalesnė, o vanduo mėlynesnis. Prieš kiek daugiau nei tūkstantį metų tokie ieškotojai, kuriuos šiais laikais pavadintų emigrantais, pasidirbino kanojas ir paliko savo Hawaiki salą. Kelią jiems rodė ne žemėlapiai ir GPS, o žvaigždės ir vandenyno srovės.

Dabar Hawaiki salos nėra nei viename pasaulio žemėlapyje. Žmonės kalba, kad ji buvo išsigalvota. Tačiau keliautojai nebuvo išgalvoti. Vėliau oficialiuose šaltiniuose bus įrašyta, kad pirmieji salos gyventojai maoriai atsikėlė čionai iš Polinezijos salų pietų Ramiajame vandenyne. Kažin ar jie suprato, kad atrado Svajonių šalį. Jie įsikūrė, medžiojo, žuvavo, pynė žvejybinius tinklus ir iš kaulo bei akmens skaptavo žuvų kabliukus. Jie dirbo žemę ir kariavo dėl teritorijų. Vieni žudė, kitos gimdė vaikus, treti valgė savo gentainius. Vegetarų tarp jų nebuvo. Ilgai, labai ilgai niekas nesikeitė po Aotearoa dangumi.

O paskui atplaukė baltieji ir viską sugadino.

nz tekstas 1

Vienas komentaras “Iš kur atsirado zelandiečiai?

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s