„Niujorko respublikos“ metai ir pavėluota padėka

photo 2Metams nenumaldomai artėjant į pabaigą susigriebiau, kad taip ir nepasidžiaugiau „Niujorko respublikos“ laimėjimais ir nepadėkojau tiems, be kurių jų nė nebūtų buvę.

Spalį „Niujorko respublika“ buvo paskelbta Paauglių ir jaunimo literatūros konkurso finalo nugalėtoja. Ačiū skaitytojams, kantriai skaičiusiems, komentavusiems, vertinusiems, balsavusiems, gyrusiems ir kritikavusiems. Dėkoju ir komisijai už tai, kad drauge su skaitytojais nugalėtoja išrinko „Niujorko respubliką“. Daugiau apie „Pegaso“ knygyne vykusį renginį galima pasiskaityti čia. O štai čia – mano įspūdžiai po konkurso.

Sulaukiau nemažai skaitytojų laiškų. Perskaitę „Niujorko respubliką“, jie atpažino, kad ši knyga – apie juos. Ačiū visiems, ne tik perskaičiusiems knygą, bet ir parašiusiems savo įspūdžius. Kiekvienas laiškas man tapo didžiule dovana. Ačiū už nuoširdžius atsiliepimus, sveikinimus ir linkėjimus kurti toliau.

O tuo tarpu „Niujorko respublika“ tęsia savo kelionę. Džiaugiausi pamačiusi, kad ji pateko į puikios iniciatyvos „Knygų Kalėdos“ rekomenduojamų knygų sąrašą. Tikiuosi, kad šios iniciatyvos dėka bibliotekos pasipildys naujumu švytinčiomis knygomis. Gerai žinau, koks džiaugsmas apima pamačius bibliotekoje naują, dar neskaitytą knygą – savo mažytėje vietinėje bibliotekoje, kurios dabar jau turbūt nebėra, buvau perskaičiusi visas bent kiek įdomesnes knygas.

Negaliu nepaminėti, kad „Niujorko respublika“ pateko į Metų knygos rinkimų paauglių knygų penketuką kartu su kitais išties stipriais kūriniais. Šiemet rinktis tikrai yra iš ko – dėl to, žinoma, laimi skaitytojai. Apie Metų knygas paskaityti ir už jas balsuoti galima štai čia.

Kitais metais Knygų mugės metu savo „Niujorko respublikai“ linkėsiu sėkmės. Bet tikiu, kad jai, kaip ir kiekvienai pasaulį išvydusiai knygai, jau ir taip pasisekė. Ji jau keliauja po pasaulį, rasdama kelią į pačių įvairiausių skaitytojų namus. O juk galėjo likti rankraščiu, liūdnai dūlančiu troškiame stalčiuje. Tad kitiems metams ir sau, ir visiems rašantiems, ir, žinoma, skaitytojams noriu palinkėti to paties: kad kuo daugiau gerų rankraščių virstų knygomis. Knygomis apie mus.

Šiltų (Knygų) Kalėdų!

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s